De ziekte van Hashimoto is ondertussen de meest voorkomende auto-immuunziekte wereldwijd en krijgt toch veel te weinig aandacht. Zo zijn er zijn tekorten in de huidige reguliere diagnostiek, behandeling en begeleiding. Er is behoefte aan duidelijkheid over de werking van schildkliermedicatie en wat je als therapeut aanvullend kunt doen voor je cliënt. In deze e-learning brengen we de werelden samen. De e-learning wordt mede mogelijk gemaakt door Hashimoto-expert Leen de Mulder, zelf ook Hashimoto-patiënt, orthomoleculair- en PNI-therapeut.
De ziekte van Hashimoto is niet zomaar te behandelen als een trage schildklier, maar vraagt een gespecialiseerde benadering. Hashimoto-patiënten blijven vaak na medicatie nog met resterende klachten zitten, terwijl er wel degelijk nog veel gezondheidsverbetering te behalen is met leefstijltherapie en slimme interventies met suppletie.
Deze e-learning gaat in op de wetenschappelijke en theoretische kennis rondom de auto-immuunziekte. Er wordt sterk geadviseerd om daarna deel te nemen aan een verdiepingscursus op 19 januari 2023 "Schildklier & Hashimoto: de begeleiding in de praktijk", waarin we praktisch aan de slag gaan met intervisie en ervaringsverhalen van Hashimoto-patiënten en casussen. Die dag kan je ook eigen casussen inbrengen van cliënten. Tijdens de e-learning ontvang je de uitnodiging voor deze verdiepingsdag, zodat je je kan inschrijven. Deelname aan de verdiepingsdag is enkel mogelijk wanneer je deze e-learning gevolgd hebt.